Sıkça Sorulan Sorular

Güvenlik sistemleri elektronik sistemler ile ev, iş yeri, binaların, sitelerin, fabrika ve hastanelerin hırsızlık, yangın, su baskını, gaz kaçağı gibi konularda güvenliğini sağlamaktadır.

Artouchy Portable Systems olarak bir çok kamu kurumu, kuruluş, hastane, otel, otomotiv firmaları, fabrika, iş yeri ve konutlarda bakım onarım eğitim hizmeti veriyoruz.

Artouchy Portable Systems olarak satış sonrası hizmetlerimizle, müşteri memnuniyetine ulaşmış durumdayız. Kullandığımız tüm ürünlerde ve işçiliğimizde garanti sunmakta ve arıza durumunda en kısa sürede teknik servis yönlendirmesi yapmaktayız.

Faturasız ürün almıyor, satmıyor ve montajını yapmıyoruz.

Uzaktan bağlantı ile teknik destek ve teknik ekip hizmetimiz vardır.

Yangın ihbar sistemi, yangın alarm sistemi, hırsız alarm sistemi gibi uygulamalar sigortadan daha öncelikli olan koruyuculardır. Aynı zamanda bu tedbirler var ise sigorta şirketleri sigorta poliçesinde büyük indirimler yapmaktadır.

Artouchy Portable Systems’de aylık ödeme, taahhüt, kira gibi ücretler yoktur. Bir defa ürünü satın alırsınız sizin olur.

Artouchy Portable Systems’de aylık kiralama bedeli veya taahhüt yoktur. Sistem bir defa satın alınır ve ömür boyu sizin olur. Garanti süresince ücretsiz teknik servis hizmeti verilir.

Türkiye’nin her bölgesine ürün temini, kurulum ve montaj hizmeti sunmaktayız.

Artouchy Portable Systems Türkiye’nin her şehrine bayilik vermektedir. Bayilik başvurusu yaparak güçlü firmamızın kaliteli ürün ve teknik destek hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Artouchy Portable Systems; Güvenlik Sistemleri konusunda uzman kadrosu ile kişiye, konuma, kuruma uygun çözümler sunar. Kamera Sistemleri, Yangın İhbar Sistemleri, Personel Takip Sistemi, Geçiş Kontrol Sistemleri ve Otopark Sistemleri ihtiyaçlarınıza kaliteli ürünler ile birinci sınıf işçilik ile uygulamaktadır. 2 yıl ücretsiz servis ve ürün değişim garantisi ile diğer firmalardan benzersiz satış sonrası hizmeti sağlamaktadır.

Kamera Sistemleri

Kamera sistemleri günümüzde her iş yeri her ev hatta sokaklarda bile konulması gereksinim haline gelmiş sistemlerdir. Güvenlik kamerası sayesinde evimizi ve iş yerimizi takip edebilir, güvenliğimizi sağlayabilir, personelimizi ve çalışanlarımızı kontrol altına alabilir, kayıt yapabiliriz.

Kamera kapalı devre çalışan tv olarak isimlendirilebilir. Güvenlik kamerası bulunduğu ortamın canlı ve kayıttan görüntülerini izlemek için kullanılır.

Yeni nesil standalone bağımsız kayıt cihazları farklı bir cihaza ihtiyaç duymadan kayıt yapabilir ve izlenebilir. Personel takip sistemlerinde ise giriş çıkışları görüntülemek için bilgisayara ihtiyaç duyulmaktadır.

Evet çalışabilir. Günümüz teknolojisinde ilgili ürünler birbiri ile kombine çalışmaktadır.

Kameralar gece görüşte Led kırmızı bir ışık yayar fakat aydınlatma yapmaz. Bu kızılötesi bir ışıktır ve bu sayede ışıksız ortamlarda görüntü alınabilmektedir.

15 gün ile 5 yıl süresince kayıt yaptırdığımız müşterilerimiz var. Teklif aşamasında ne kadar süre ile kayıt yaptırmak istediğinizi bildiriniz.

Sistemlerin dilediğiniz aralıkta kayıt yapmasını sağlayabilirsiniz.

Firmamız güvenilirliği ve kalitesi kanıtlanmış ürünler ile kurulum yapar. Kendi temin ettiğiniz ürünler bizim standartlarımızı karşılıyorsa firmamız tarafından kurulum yapılabilir. Ancak 3. sınıf ve kalite standartlarımızın altında ürünler temin etmişseniz firmamız ilgili ürünlerin kurulumunu yapmaz.

Doğru kamera seçimi uzman ekiplerce tespit edilmelidir. 3.6 mm lens seçilmiş bir kameranın açısı uzun mesafeleri görmeyeceği için bazı noktalarda 4 mm lens bazı mesafelerde 6 mm lens bazı mesafelerde ise 2,8-12 mm ayarlanabilir lens kullanılmaktadır. Aynı şekilde kameranın üzerindeki gece görüş Day Night led sayısı da kullanılacağı mekana ve görüntüleyeceği alana göre seçilmelidir.

CCTV sistemi kapalı devre kurulum yapılıp belirli lokasyonları ve bölgeleri canlı izlemek ve kayıt altına almak için kurulan bir sistemdir.

CCTV güvenlik amaçlı bir uygulama iken günümüzde hayatı kolaylaştıran bir sistem haline gelmiştir. Evde gün içinde bebek izleme yapılabilir. Personel ve dadı takibi yapılabilir. Hatta trafik kameralarında yoğunluk durumu izlenebilir. Bazı belediyelerin sunduğu hizmetlerde canlı manzara ve şehir izlenebilir. Bazı şirketlerde arızalı ürünün uzaktaki teknisyenin kameradan izlemek suretiyle arızayı tespit edip onardığı durumlar bile vardır.

CCTV sistemi kapalı devre televizyon anlamına gelen Close Circuit TeleVision İngilizce kelimelerinin kısaltılmış halidir. Kamera sistemi aslında lokal bölgeden yayın yapan televizyon niteliğinde olduğu için bu isimle anılmaktadır.

Kayıt cihazı standart bir depolama alanına sahip olmadığı için müşteri talebi doğrultusunda harddisk seçimi yapılmak suretiyle istenilen süre kayıt yapılabilir. Müşterilerimiz arasında 15 gün ile 5 yıl aralığında kayıt saklama yaptırmakta olduğumuz kurum ve kuruluşlar bulunmaktadır.

Güvenlik kamera sistemi uygun ürünler ile doğru noktalara montajı yapılmalıdır. Her kamera her noktada doğru sonuç vermeyeceği için keşif yapılmalı ve doğru lens ve led seçimi yapılmalıdır.

Kamera sistemlerinde IP kamera ve AHD kamera olarak iki sistem bulunmaktadır. IP kamera sistemi network (cat5-cat6) ile çalışmakta AHD kamera ise coax kablo ile çalışmaktadır. IP kamera sistemi 100 mt mesafeye kadar veri iletebilirken AHD kamerada 500 MT mesafeye veri iletilebilmekte ve görüntü alınabilmektedir. Daha uzun mesafeli kablolama gerektiren durumlarda ise fiber optik kablo ile kablolama yapılmaktadır. Fiber optik kablo media converter yada video converter ile çevrim yapılıp kullanılır.

AHD kamera sistemi analog kablo üzerinde HD görüntü transferi yapan sistemlerdir. Bu sistemin AHD kayıt cihazları AHD kamera, HDTVI kamera, HD CVI kamera, ip kamera, analog kamera desteklemektedir.

Kurulumu yapacak firma konusunda uzman, kaliteli ürün kullanıyor, işçilik ve uygulamayı sorunsuz tamamlıyor olmalıdır. Garanti şartlarını yerine getirmeli ve sorunsuz teknik hizmet vermelidir.

Kamera sistemi güvenlik kamerası,hayatımızın her noktasında kişilere katkı sağlamaktadır. Hırsızlıktan korunma, personelin kamera ile izlendiğini bilmesi ile performans artışı, dadı ve bebek takibi, çevre güvenliği, video analiz ile mağazalarda alan ve yoğunluk kontrolü, yüz tanıma, alan ihlali, plaka tanıma sistemi ile otopark giriş çıkışı yapılabilmektedir.

Güvenlik kamerası ve kamera sistemi cep telefonu bilgisayar gibi cihazlar ile her yerden izlenebilmektedir. Kullandığımız yeni nesil kayıt cihazları ile sabit IP gerekmeden izleme yapabilirsiniz.

Harekete duyarlı kayıt konumunda kullanılan HDD ile daha uzun süre kayıt yapılabilmektedir. Fakat harekete duyarlı alarm vermesi istenirse dış ortamda bitki ve ağaçların rüzgardan etkilenmesi, sokak hayvanları ve kuşların hareketleri algılandığından dolayı çok verimli değildir. İç ortamda kullanımı daha uygundur.

Alarm sistemi ve kamera sistemi arama yapılması ya da izlenmesi için telefon hattı ya da internete ihtiyaç duyar. Sabit internetiniz ya da telefonunuz yok ise 3G, 4G modem ya da mobil veri hattı ile iletişim kurması sağlanır.

Kamera sistemini kapalı devre olarak monitör ve TV’den aynı lokasyonda izleyebilirsiniz. Ama dışarıdan da izleme yapmak isteniyorsa internet olmalıdır. Sabit internet ya da 3G-4G modemler ile de izleme yapılabilir.

Kamera sistemi ya da Alarm sistemi montajı evinizde süpürge ile çalışılıp toz dahi bırakılmadan bina ya da evinize zarar vermeden tamamlanır. Hiçbir bölgede açıkta kablo kalmayacak şekilde beyaz kablo kanalı kullanılarak montaj tamamlanır, çöpler toplanır ve tarafınıza teslim edilir.

Alarm Sistemleri

Kablolu alarm sistemi kısa mesafeli kablolama gerektiren yerlerde uygundur. Kablosuz alarm sistemi ise ev yada işyerinde kablo ve kanalın göze aykırı geleceği durumlarda kullanılır. Kablolu sisteme göre fiyat olarak biraz daha maliyeti yüksektir. Manyetik kontak ve pır hareket dedektörlerinde belirli periyotlar halinde pillerinin değişmesi gerekmektedir. Kamera sisteminde ise iletişim kablosuz sağlanabilmekte fakat enerji hattı çekmek gerekli olduğundan dolayı çok verimli değildir. Yangın ihbar sisteminde ise kablosuz sistem risk teşkil edeceğinden dolayı önerilmez.

Alarm sisteminde kablosuz ekipmanlar ile kurulum yapılmaktadır.

Alarm izleme merkezi yada alarm paneli önce sizi arar alarm izleme merkezi bilgi alır onayınız doğrultusunda polis yönlendirilir.

Unutmanız durumunda teknik servis yönlendirmesi yapılır.

Evi içi kurulum modunda eviniz de bulunduğunuzda da alarm sistemini kurabilirsiniz.

Alarm talep etmeniz durumunda sizi ve belirlediğiniz 5 telefon numarasını aramaktadır.

Taşınmanız durumunda sisteminizi yeni işe yeri ya da evinize kurulumunu servis bedeli karşılığında yaptırabilirsiniz.

20 kg. altındaki hayvanları algılamayan dedektörler mevcuttur. Alarm Sistemi kurulumu yapılabilir. Aynı zamanda kamera sistemi ile de cep telefonu yada bilgisayardan eviniz ve iş yeriniz dışında da evcil hayvanlarınızı canlı izleme olanağınız vardır.

Alarm Sistemi ev içi ve ev dışı kurulum yapılabilir. Ev içi kurulumda cam pencere manyetik kontak ve hareket olmayan bölümler kurulur. Ev dışı mod da ise tüm sistem kurulur. Kurulum işlemi tek tuş ile tamamlanmaktadır

Alarm sistemi kurulumu için en önemli neden hırsızlık için caydırıcı olmasıdır. Aynı zamanda siren sesi ile anında tarafınıza bilgi vermesi hırsızlık gerçekleşmeden ya da gerçekleştikten hemen sonra en az hasar ile sonuçlanmasını sağlamaktadır.

Artouchy Portable Systems, Alarm Takip ve İzleme Merkezine mevcut alarm sisteminizi dahil edebilirsiniz. Alarm izleme merkezi Türkiye’de kullanımda olan Crow, Dsc, Paradox, Bosch, Wisetech, Reksos gibi bir çok marka ile uyumlu çalışmaktadır.

Alarm sistemi panel üzerinde dahili bulunan arama modülü ile arama yapabilmektedir. İstendiğinde alarm sistemi belirlediğiniz 5 kişiye sabotaj yada hırsızlık girişimi olduğunda sırası ile ilgili numaraları arayabilmektedir. Fakat Alarm Takip Sistemi üyeliği olması durumunda sisteminiz takip edilir belirttiğiniz saatlerde alarm kurulmamış ise sizi arayıp alarm sisteminizi kurmanız konusunda gece iş yerinizin çalışmadığı saatlerde alarm sistemi şifre ile açılsa bile “açan siz misiniz” diye teyit edilir. Belirtilen işlemler gibi avantajları vardır.

Alarm sistemi işyeri ve ev güvenliği alanında kullanılan bir üründür.sistem bileşenleri Alarm Paneli, akü, keypad, pır dedektör, manyetik kontak ve ışın tipi beam dedektör ile dışarıdan gelen sabotajlarda ışıklı ve sesli uyarı ile sirenleri çaldırır aynı zamanda kullanıcıya telefon yada SMS yolu ile bilgi vermektedir.

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

Hırsız alarmı maliyeti evinizin yada iş yerinizin konumuna cam, pencere, kapı ve alan satışına bağlı olarak değişir.

İthalatçı firmaların getirmiş olduğu ürünler yapısal olarak farklı olsalar da çalışma mantıkları aynıdır. Kalite farkları bulunmaktadır. Kablolu alarm sistemi ve kablosuz alarm sistemi olarak iki farklı modeli vardır.

Siren kablosunun kesilmesi durumunda sistem çalışmaya devam edecek ve bunu sabotaj olarak algılayıp sizi arayacak ve siren ışıklı ve sesli olarak uyarı verecektir.

Bu durumlarda alarm sistemini kapatmadan önce panik butonu ile alarm vermeniz alarm izleme merkezine sinyal gitmesini sağlayacak ve direk polis yönlendirilecektir.

Alarm sisteminizi şifre ile keypad üzerinde, uzaktan kumanda ile yada telefon ile devreye alabilirsiniz.

Sistemin içinde bulunan aküler sayesinde alarm sistemi çalışmaya devam eder.

Şifrenizi farklı kişiler ile paylaşmaz ve göstermezseniz alarm sisteminiz iptal edilemez.

Alarm sisteminde elektrik kesintisi, sigortanın kapanması, kabloların kesilmesi gibi durumlarda ana panel ve siren üzerinde birer tane akü bulunmaktadır. Sisteminiz çalışmaya devam eder.

Akıllı Ev Sistemleri

Seyahatte bulunduğunuz dönemde cep telefonunuzdan kameranızı izleyebilir, alarm sistemini kurabilir, kombi klima gibi sistemleri çalıştırabilir perde ve ışıkları açıp kapatabilirsiniz.

Sistemin kurulumunda aylık ücret kira yada bunun gibi bedeller yoktur. Satın alma sonrası hiçbir ücret ödenmez.

Kablolama gerekmektedir. Uygun ise eve taşınmadan önce yapılmalıdır. Evde halen oturuluyor ise göze aykırı gelmeyecek bölgelerden beyaz kablo kanalı ile montaj yapılabilir.

Ev ya da işyeri için belirlenmiş bir alan yok ise istenilen her noktaya montajı yapılabilir.

Kişisel talebiniz doğrultusunda karar verilir.

Alarm sistemi gibi ekipmanlar kendi aküsü ile çalışmaya devam etmektedir. Diğer ekipmanlar elektrik enerjisine ihtiyaç duyar.

Sistemin bilgisayara ihtiyacı yoktur akıllı ev teknolojisi kendi sisteminde bu bileşenleri barındırmaktadır.

Akıllı ev sistemi eve gelmeden önce telefon ile kombinizi yada klimanızı çalıştırabilir alarm ve kamera sisteminizi kontrol edebilir ışıkları yada perdelerinizi açıp kapatabilirsiniz. Daha fazlası sizin hayal gücünüzle sınırlıdır.

Bu sistemlerde talebe bağlı olarak her bütçeye uygun çözümler sunulmaktadır.

Akıllı ev teknolojilerinde diyafon sistemi, alarm sistemi, kamera sistemi ve evde bulunan elektrik ve elektronik eşyalarınızı kontrol edebilirsiniz.

PERSONEL TAKİP SİSTEMLERİ

Personel takip sistemi ya da devam kontrol sistemi ile personelinizin işe giriş, çıkış saatlerini kontrol edebilir, maaş ve mesai hesaplamalarını yapabilirsiniz. Parmak izi okuyucu, kart okuyucu, şifre okuyucu, yüz tanıma ve göz iris tanıma ile giriş çıkışları sağlayabilir ve kayıt altına alabilirsiniz.

Sorularınıza Cevap Bulamadınız mı? Bizi Arayın.